Rekonstrukce
Naši šikovní montéři si poradí s ledasčím, ale bez vaší spolupráce to nepůjde. Proto pro vás máme přehled těch nejdůležitějších informací, díky kterým půjde montáž jako na drátkách.

Co promyslet před zaměřením?

Přišel čas na výměnu oken? Žádný problém! Nejdřív se u vás zastaví náš technik, který vše zdarma zaměří a zodpoví všechny vaše otázky. 

Nová okna a dveře se většinou usazují na místo těch původních. Pokud tedy budete velikost otvorů měnit, nezapomeňte na to technika upozornit.

Stejně tak si promyslete, zda máte zájem i o demontáž a likvidaci starých výplní, zednické zapravení nebo třeba instalaci nových parapetů či stínění. 

Všechny vaše požadavky a představy zpracujeme do nezávazné cenové nabídky. Když bude vše v pořádku, pustíme se do výroby.

Až přijedou montéři…

Pokud je to možné, zajistěte parkovací místo před domem, kam se vejde dodávka s vašimi novými okny nebo dveřmi. 

Montéři budou také potřebovat přístup k elektrické zásuvce a pokud jste si objednali zapravení, neobejdou se bez tekoucí vody.

Kam s nábytkem?

Abychom vám mohli vyměnit okna, potřebujeme k tomu dostatek místa. Veškerý nábytek odsuňte z obou stran minimálně o 0,5 m od okenní hrany a 1 m od okna do místnosti.

Nezapomeňte, že se musíme dostat se starými okny ven a s novými dovnitř - nechte nám proto volný průchod místností k oknům.

Jak zakrýt podlahu a nábytek?

Při bourání starých oken či dveří se dost práší a průvan dokáže roznést prach opravdu všude.

Svůj nábytek a především techniku v místnosti proto důkladně zakryjte mikrotenovou fólií. Přilepte ji, aby neodlétla.

O podlahu se bát nemusíte, ale pokud ji zakryjete, usnadníte si následný úklid. Naši montéři si kvůli bezpečnosti práce nemůžou vzít bačkory.

K zakrytí podlahy se hodí pevný karton. Ten umístěte pod okna a také na přístupové cesty k nim. Vyhněte se klouzavým igelitům, aby nedošlo ke zranění.

Kdo to uklidí a kam se starými okny?

Naši montéři se postarají o hrubý úklid odpadu vzniklého při výměně. Ale výmalba, umytí oken a oprášení suvenýrů zbude na vás.

Pokud je součástí zakázky likvidace starých výplní, postaráme se o ně a odvezeme je s sebou. V opačném případě vám odpad složíme na místo, které si v rámci vaší nemovitosti určíte.

Při demontáži se původní okna zničí. Pokud s nimi máte plány a chcete, aby zůstala vcelku, upozorněte na to technika už při zaměření.

Jak dlouho výměna trvá?

Nové okno nebo dveře vám většinou namontujeme v den, kdy je vybouráme. Pokud je součástí vaší zakázky i zednické zapravení, budeme hotoví nejpozději do druhého dne.

Náročnější nebo rozsáhlejší výměny mohou trvat déle. Pokud budete v době montáže zůstávat doma, vyberte si jednu místnost, která vám poslouží jako útočiště. Tu necháme až na druhý den.

Nezapomeňte si také vyčlenit bezpečné místo na uložení nových výplní, které se teprve budou instalovat.

Rekonstruujete a ještě nemáte okna a dveře?

Stavte se za námi v showroomu! 

Charbulova 170
618 00 Brno-Černovice

Tel: +420 548 422 468
E-mail: obchod-brno@vpo.cz

Anebo si rovnou nechte poslat nezávaznou cenovou nabídku z VPO.

Chci nabídku