Novostavba
Naši šikovní montéři si poradí s ledasčím, ale bez vaší spolupráce to nepůjde. Proto pro vás máme přehled těch nejdůležitějších informací, díky kterým půjde montáž jako na drátkách.

Příprava před zaměřením

Máte vyzděné otvory a hotovou hrubou stavbu? Tak to je čas na objednání oken.

Než k vám ale vyrazí zaměřovací technik, je potřeba vyznačit váhorysy, tedy úroveň čisté podlahy, u vchodových a balkonových dveří nebo HS portálů a neotevíratelných oken, které zasahují až na zem.

Ujasněte si také směr otevírání oken a dveří (doprava/doleva, dovnitř/ven).

Příprava stavby a stavebních otvorů

Bez střechy to nepůjde. Do objektu už totiž v době montáže nesmí pršet. Pokud déšť zateče do připojovacích spár, montéři nebudou moci aplikovat montážní pěnu a osadit vaše okna.

Připravit je potřeba také povrch stavební konstrukce. Ten musí být suchý a neprašný. Celý obvod otvoru je nutné zarovnat stavebním lepidlem a vytvořit tak hladkou rovnou plochu, na kterou nalepíme těsnící okenní fólie.

Na podkladu u otvorů uložených až na zem (vchodové, balkonové a posuvné dveře) musí být položená izolace. Izolace se nesmí pokládat ve více vrstvách na sobě. V takovém případě hrozí riziko zaboření stavebních podložek do izolace a výrobek tak nebude vodorovný.

Zpevněná příjezdová cesta

Naše nákladní auto s výrobky a jeřábová technika musí mít volný přístup k objektu po bezpečném terénu.

Nezpevněné příjezdové cesty se obzvláště v zimních měsících nebo po silném dešti stávají nesjízdné a těžká auta nezvládnou zajet tam, kam potřebují.

Příjezdová cesta musí být dostatečně široká a autům nesmí nic blokovat průjezd. Kopaní díry na bazén přímo přede dveřmi proto odložte na později.

Pohyb v objektu a přístup k otvorům

Montéři se musí dostat s vašimi novými okny a dveřmi bezpečně dovnitř ke stavebním otvorům.

Cestu jim nesmí blokovat stavební materiál, odpad ani jiné konstrukce, jako třeba nezakryté potrubí kanalizace, vodovodu či topení.

Otvory, které jsou ve vyšších patrech, musí být dostupné po schodišti, popř. stavebním výtahem. S oknem v náručí se totiž po žebříku vylézt nedá.

Stavíte a ještě nemáte okna a dveře?

Stavte se za námi v showroomu! 

Charbulova 170
618 00 Brno-Černovice

Tel: +420 548 422 468
E-mail: obchod-brno@vpo.cz

Anebo si rovnou nechte poslat nezávaznou cenovou nabídku z VPO.

Chci nabídku