Montáž podle ČSN
Chcete, aby montáž vašich nových výplní proběhla podle pravidel normy ČSN 74 6077? Seznamte se s požadavky, které je nutné splnit, než se do toho pustíme.

Příprava stavebních otvorů

Stavební otvory musí mít geometricky přesné rozměry a norma jasně určuje toleranci i způsob provedení ostění. V novostavbě se o vše postará váš stavitel, ale pokud rekonstruujete, je to o něco složitější. 

Pokud po demontáži původních výplní ostění zůstane nepoškozené a ve stavu vhodném k aplikaci třístupňového těsnicího systému (tzv. pásek), můžeme se rovnou pustit do práce. Typicky tomu tak je u ocelových a panelových konstrukcí nebo dřevostaveb. 

V cihlových stavbách se ale většinou narušení okolního zdiva nevyhnete. Pak musíte nejdřív do akce povolat zedníka, který ostění zapraví a vyrovná. Taková příprava je časově i finančně náročnější. Výměna může trvat několik dní, což je potřeba brát v potaz. Obzvlášť pokud v prostorách bydlíte.

Osazení, kotvení a aplikace pásek

Naši montéři do správně připraveného otvoru umístí okno, které v souladu s požadavky normy na umístění a vzdálenost kotvících bodů vyrovnají a ukotví

Po ukotvení se aplikuje parotěsná interiérová páska z vnitřní strany a paropropustná exteriérová páska ze strany vnější. Do takto utěsněné spáry mezi oknem a stěnou díky páskům neproniká vzdušná vlhkost, která by mohla vést ke vzniku plísní. Pásky kromě toho zlepšují tepelně izolační vlastnosti oken a dveří a zajistí vám jejich dlouhou životnost.

Celé znění normy ČSN 74 6077 najdete zde.

Stavíte a ještě nemáte okna a dveře? 

Stavte se za námi v showroomu! 

Charbulova 170
618 00 Brno-Černovice

Tel: +420 548 422 468
E-mail: obchod-brno@vpo.cz

Anebo si rovnou nechte poslat nezávaznou cenovou nabídku z VPO.

Chci nabídku