Montáž garážových vrat
Připravte svou garáž na instalaci nových vrat. Sepsali jsme pro vás všechny požadavky na stavební připravenost, bez kterých se montáž vrat LOMAX neobjede.

Příprava před zaměřením

Stará vrata už dosluhují? Čeká vás stavba nové garáže? Než se pustíte do stavebních prací, dobře si promyslete, jaký typ vrat vaší garáži sedne nejlépe. Některé typy lze osadit jen do otvorů určitých rozměrů. 

Protože stavba na papíře a v realitě se může lišit, je potřeba mít před návštěvou zaměřovacího technika dokončené stavební otvory. Díky tomu můžeme vyrobit vrata přesně na míru otvoru a vy se vyhnete zbytečným dodatečným stavebním úpravám. 

Rozhodně se neobejdeme bez vyrovnaného a omítnutého ostění a nadpraží. Podlaha musí být vodorovná a v ideálním případě dokončená. Pokud vás pokládka dlažby teprve čeká, vyznačte úroveň čisté podlahy na ostění.

Výsuvná sekční vrata

Ideální rozměry nadpraží a ostění jsou u každého typu vrat jiné, stejně jako požadavky na stavební úpravu prostoru garáže. 

U výsuvných sekčních garážových vrat mějte na paměti, že se ve vodicích kolejnicích zasouvají pod strop. Vratům nesmí u stropu nic překážet. Osvětlení či úložné stopní prostory umístěte jinam.

Překlad nad vraty by měl mít tvar U otočený plnou stranou do garáže. Použití nosníku ve tvaru I vyplněného izolací vyžaduje zbytečné úpravy navíc.

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata se zasouvají do boku, podél jedné z vnitřních stran. Ve směru otevírání nesmí vratům stát nic v cestě. Na to myslete při plánovaní umístění skladovacích prostor, pracovních ploch nebo oken.

Pokud se při rekonstrukci nechcete nebo nemůžete pouštět do větších stavebních úprav (kolem stavebního otvoru vám vedou rozvody atd.), ale chcete sekční nebo posuvná vrata, zvolte řešení LOMAX EASY. Potřebné ostění a nadpraží vytvoříme pomocí hliníkového rámu.

Rolovací a dvoukřídlá vrata

S rolovacími vraty nebudete mít moc starostí – navíjí se do boxu, který jde umístit nad stavební otvor zvenku i zevnitř. Velké stavební úpravy nejsou potřeba, hodí se proto i do rekonstrukce.

Podobně je to i u dvoukřídlých garážových vrat. Vrata vyrábíme na míru až do velikosti 3 x 3 m, takže dozdívání ani bourání vás při rekonstrukci trápit nemusí.

Jedinou podmínkou je, že plochy, na které se bude montovat, musí být dostatečně pevné a vyrovnané.

Než přijedou montéři

Vrata máme zaměřená, vyrobená a připravená na cestu k vám. Než vyrazíme, ujistěte se, že je ostění a nadpraží omítnuté, dokonale vyrovnané a finálně natřené. Podle typu vrat musí být dokončený také strop nebo boční stěna. Natírání zdí přes vodicí lišty by bylo složité a výsledek by nemusel vypadat dobře. 

Rozměry nadpraží a ostění se odvíjí od jednotlivých typů vrat. Před montáží si proto prostudujte detailní požadavky na stavební připravenost. U vrat s pohonem nezapomeňte na přípravu elektroinstalace – přesné požadavky podle zvoleného ovládání vám upřesní náš technik při zaměření. 

Pokud nebude vše správně připravené, nemůžeme se pustit do práce a zbytečný výjezd techniků vám budeme muset naúčtovat.

Jak dlouho to potrvá?

Samotná montáž nám zabere zhruba 4 hodiny. Jediné, co budeme potřebovat od vás, je zajištění přístupu k elektrické zásuvce a průchodu ke garáži, který nebude blokovat výkop, stavební odpad ani nic podobného.

Po dokončení montáže vás seznámíme s ovládáním a můžete svá nová vrata začít naplno využívat.

Ještě nemáte vybraná garážová vrata?

Stavte se za námi v showroomu! 

Charbulova 170
618 00 Brno-Černovice

Tel: +420 548 422 468
E-mail: obchod-brno@vpo.cz

Anebo si rovnou nechte poslat nezávaznou cenovou nabídku z VPO.

Chci nabídku